I am raw html block.
Click edit button to change this html

Sportovní podlaha od AB-PlastSportovní podlahy

Sportovní podlahy se skvěle hodí do sportovních hal, tělocvičen, fitness center nebo třeba dětských koutků. Ve všech těchto případech oceníte jejich schopnost tlumit nárazy, díky čemuž jsou vhodnou volbou právě pro vykonávání sportovních aktivit. Potěší také velmi nízké nároky na údržbu a skvělé tlumení hluku.

 • Provádí se zpravidla v tlouštkách 6-8 mm
 • Pružné sportovní povrchy na bázi polyuretanu s pružnou podložkou např. systém Masterto p 1327
 • vhodné do prostor fitness, posiloven, tělocvičen, dětských koutků apod.
 • Možnost mnoha barevných odstínů dle Ral

Kdy a proč použít sportovní podlahy?

Jak napovídá samotný název, sportovní podlahy najdou uplatnění ve sportovních halách, tělocvičnách nebo sálech určených na cvičení. Tento druh podlahy vyniká svou tvrdostí, odolností a schopností tlumit nárazy. Díky tomu zároveň pomáhá omezit nárazy do kloubů a tímto způsobem snižuje únavu během vykonávání fyzické aktivity.

Lité sportovní podlahy jsou charakteristické také svou snadnou opravitelností a minimálními nároky na údržbu. Dokáží rovněž velmi dobře tlumit hluk, který může vznikat například vlivem úderů činek či vibrací posilovacích strojů.

Výhody sportovních podlah

 • Tlumení otřesů a omezení nárazů do kloubů
 • Vysoká odolnost
 • Snadná údržba
 • Skvěle tlumí hluk
 • Dostupnost mnoha barevných odstínů
 • Pružnost podlahy pro odraz míčů a lepší skluz
 • Minimální reakce na teplotní výkyvy a vlhkost

Nevýhody sportovních podlah

 • Nutnost profesionální instalace
 • Vyšší počáteční investice

Námi dodávané sportovní podlahy

 • Polyuretanové bezešvé sportovní povrchy: hodí se pro všechny druhy sportu. Povrch se pyšní skvělými herními vlastnostmi a nízkými nároky na údržbu.

Aplikace sportovních podlah

Aplikace sportovních podlah vyžaduje profesionální instalaci. Součástí našeho týmu jsou odborníci, kteří si celý proces vezmou na starost od přípravy až po konečnou aplikaci dle technologických postupů. Díky profesionální aplikaci podlahy podpoříte její dlouhou životnost.

Používané aplikace

Lité stěrky na bázi elastické polyuretanové pryskyřice s pružnou podložkou od společnosti Conica | tloušťka 6-8 mm

 • skvěle tlumí otřesy
 • vhodné do prostor fitness, posiloven, tělocvičen, dětských koutků a podobně
 • možnost mnoha barevných odstínů dle vzorníku RAL

Ceny od 2 250 Kč/m2

Proces instalace sportovních podlah

Při instalaci sportovní podlahy je třeba absolvovat několik kroků, aby byl výsledek stoprocentní. Pojďme si jednotlivé fáze instalace představit.

 1. Příprava povrchu
  Ze všeho nejdříve přichází na řadu samotná příprava povrchu. Ten je nutné přebrousit či otryskat a zbavit tak nečistot, nebo případně starých nátěrů.
 2. Aplikace pružné podložky
  Následuje pokládka elastické pružné tlumící vrstvy.
 3. Aplikace vrstvy polyuretanu
  Následuje elastická nášlapná vrstva, která dává výsledné podlaze potřebnou odolnost a další herní vlastnosti, jako je skluz, odraz míčů a podobně. V tomto kroku se vrstva polyuretanu stěrkuje přímo na pružnou podložku.
 4. Aplikace povrchové úpravy
  Na polyuretanovou nášlapnou vrstvu je proveden finální polyuretanový lak. Následně je možné zrealizovat grafickou povrchovou úpravu PUR barvami včetně lajnování hřišť podle potřeb daného sportoviště.

Často kladené otázky

Jak se starat o sportovní podlahu?

Pro sportovní podlahy jsou obecně charakteristické nízké nároky na údržbu. Při běžném čištění vám proto bude stačit obyčejná voda a běžně dostupné čisticí prostředky. Agresivním čisticím prostředkům je nutné se vyhýbat.

Jaké jsou náklady na instalaci sportovní podlahy?

Cena sportovní podlahy za m2 je závislá na velikosti a členitosti prostoru, grafickém provedení a rozsahu přípravných prací. Pro konkrétní cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.

Jaká je životnost sportovních podlah?

Životnost sportovních podlah je dle typu a frekvence zatížení až 40 let.

Jak dlouho trvá instalace sportovní podlahy?

Celková doba trvání pokládky sportovní podlahy záleží na několika faktorech, jako je zejména stav podkladu a velikost prostoru. Obecně lze říct, že instalace sportovní podlahy do 200 m2 nám zabere zhruba 5 až 6 dní.

Jaké jsou bezpečnostní standardy pro sportovní podlahy?

Požadavky na sportovní povrchy pro víceúčelové sportovní haly a požadavky na bezpečnost při používání stanovuje evropská norma ČSN EN 14904. Tato evropská norma přitom neplatí pro tenisové haly.

Jsou sportovní podlahy ekologické?

Ano, i sportovní podlahy mohou být vyrobeny z ekologicky šetrných materiálů.

Kontaktujte nás

Chcete sportovní podlahou vybavit své fitness centrum, tělocvičnu, dětský koutek nebo jiný prostor? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme řešení na míru podle vašich individuálních potřeb.

Nezávazný dotaz – poptávka